• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Chiron (Şiron) Nedir? Doğum Haritasında Nasıl Bulunur?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Şiron ismi Yunan mitolojisinde öğretme ve şifa yeteneği olan bir Kentaurdan alır. Fakat ironik bir şekilde Şiron tüm bu yeteneklerine rağmen kendisini iyileştiremez. Bu yüzden ona “Yaralı şifacı” denmektedir.

Astrolojide Şiron yaşamın en erken dönemlerinde incindiğimiz yerleri ve hassas noktalarımızı ifade ediyor. Acının, yaraların derin kaynaklarını temsil ediyor.

Şiron doğum haritamızda hangi burçta ve evdeyse ya da hangi gezegenlerle açı yapıyorsa bizim savunmasız, zayıf hissettiğimiz alanları gösterir. Bizim hassas ve değersiz hisettiğimiz yerleri gösterir.

Şironun amacı zayıf noktalarımızı ortadan kaldırmak değildir aksine onları reddetmemektir.

Ancak Şiron tek acıyla ilgili değildir. Aynı zamanda bizim bu acı ve yaralı tecrübelerimize karşı kendimizi iyileştirmemiz gereken noktaları da gösterir. Astrolojide Şiron aynı zamanda acılarımızdan ders çıkarmayı gösterir. Yaralarımızın aynı zamanda hem kendimiz hem de başkaları için bir köprü olabileceğini anlatır. Yani Şiron aynı zamanda bir kişinin şifa gücünü de gösterir.

Şiron burcunuzu öğrenmek için tıklayın.

ETİKETLER