• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güneş’i Birinci Evde Olanların Kişilik Özellikleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Güneş gezegeni doğum haritasında birinci eve düşen kişiler kendilerini yükselen burç özelliklerine daha yakın hissederler. Güneş’in burada yer alması ile bu kişiler kim olduklarını iyi bilirler ve daima özgüvenli ve hayat dolu olmaları ile bilinirler. Bu kişiler harika liderdirler.

Spontonedirler ve kendilerini başka kişilere ifade etmeyi çok severler. Aynı zamanda krizler yaşadıklarında her türlü engelle karşılaşmaya kendilerini hazırlarlar.

Güçlü yanları: Sezgileri güçlü, pozitif ve şefkatli
Olumsuz özellikleri: Kararsız ve kendisine odaklı
Tavsiye: Gerçekte nasıl bir kişiliğe sahip oldukları hakkında bilgili olmalılar.
Ünlüler: Grace Kelly, Freddie Mercury, Bruce Lee, Alyssa Milano.

Çok hırslı ve inatçı

Bu kişiler kendilerinden emin oldukları için başka kişilerin düşüncelerini umursamazlar. Ayrıca bu kişilerin Güneş’i 1. evde olmasından dolayı yaşamda karşılarına çıkacak her türlü sağlık sorununu yenecektir. Çok dirençli kişilerdir.

Her şeyden öte bu onlara büyük bir benlik duygusu aşılar ve kendilerini çok önemli birisi gibi hissederler. Bu kişiler büyük farlılıklara sahip olmak isterler ‘özeldirler’ ve bunun için savaşırlar. Çok iyimser ve pozitif oldukları için diğer insanlara ilham kaynağı olabilirler.

Güneş’in tüm enerjisi 1. evde yer aldığı için bu kişiler kendilerini toplum önünde de rahat bir şekilde ifade edebilirler. Bu kişiler hayatta başarılı olabilmek için kararlı ve özgüvenli olacaktır. Birçok insan onların liderlik özelliklerinden etkilenecek ve onu takip edecektir.

Bu kişiler çok genç yaşlardan beri çok bağımsızdırlar. Hayata karşı coşkulu ve istekli bir yapıları vardır. Ayrıca bu kişiler güçsüz ve özgüvensiz hissettiği noktaları rahat bir şekilde saklayabilirler.

Olumsuz Özellikleri

Birinci evinde Güneş olan kişiler oldukça egoist ve boğucu kişiler olabilir. Bu kişilerin yapıları çok gururlu olduğu için daima tartışma içerisine girip kendisini haklı çıkarma eğilimi gösterebilir.

Güneşi birinci evde yer alan kişiler kendilerini kontrol etmelidir ve zalimce davranmamalıdır.

ETİKETLER