• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide 1. Ev Ne Anlama Gelir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Astrolojide evler 12’ye bölünmektedir. İlk ev ise kişinin diğer insanlar üzerinde bıraktıkları etkiyi göterir. Güneş burcunuzu daha çok sizi yakından tanıyan insanlara gösterirsiniz, ama sizin birinci evinizde yer alan burç, yani yükselen burcunuzdaki özelliklerinizi tüm dünyaya gösterirsiniz.

Kişiliğinizi ve egonuzu birinci evinizdeki burçla daha çok özdeşleştirebilirsiniz. Bu evin yöneticisi Koç burcudur ve yönettiği gezegen ise Mars’tır.

Birinci eviniz aynı zamanda fiziksel olarak görünümünüzü, kendinize olan davranışı da göstermektedir. İlk evinizi yani yükselen burcunuzu öğrenmek için kesin olarak doğum saatinizi doğru bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

Eğer belirli bir kişide ya da iş yerinizde iyi bir etki bırakmak için büyük ihtimalle birinci evinizin olumlu yönlerini kullanırsınız. Eğer yükselen burcunuzla birleşen bir gezegeniniz varsa bu daha da etkili olacaktır.

Aynı zamanda birinci ev, büyüdüğünüz çevreyi de göstermektedir. Bazen insanlar sizi tanımlarken aslında öyle bir karakterde olmadığınızı fark edebilirsiniz. Bu da yükselen burcunuzu yansıtmanızla ilgili olmaktadır.

Birinci evinizde yer alan yani yükselen burcunuzu burcu öğrenmek için tıklayın. Daha sonra ise yükselen burcunuzun özelliklerini okuyabilirsiniz.