• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide 8. Ev Ne Anlama Gelir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Astrolojide sekizinci ev, parayı, geliri, güçlü yönleri ve yetenekleri temsil eden ikinci evin tam tersidir. Sekizinci ev diğer insanların paralarını varlıklarını konu almaktadır. Yani büyük bir alanı temsil etmektedir. Borç, nafaka ve miras gibi finansal konular bu evin ilgi alanıdır.

Sekizinci ev yanlış anlaşılabilen bir evdir. Bazen ‘cinsellik evi’ olarak adlandırılmaktadır ancak bu ev cinsel yaşamdan da fazlasını göstermektedir.

Sekizinci ev aynı zamanda ilişkiyi temsil eden üç evden birisidir. Diğerleri ise 5. ve 7. evlerdir. 5. ev aşkın ideolojisini temsil ederken, 7. ev ise bağlılığı ve 8. ev ise cinsellik ve maddiyatla yoluyla bağlanmayı anlatır. Sekizinci evin sahibi Akrep burucudur ve yönetici gezegeni ise Plüton’dur.

Bu ev bir tek cinsellik evi değildir. Birçok insan ölümden korkar, ancak bu da doğum gibi yaşamın bir parçasıdır ve korkulmaya değecek bir şey yoktur. Ölüm ve yeniden doğuş bu evin temalarından biridir.

Ortak finansmanlar bu evin temalarından biridir. Partnerlerin birbirlerine ortak olarak nasıl davrandıkları bu evde gösterilir. Ruhsal konuları da içine alan sekizini ev aynı zamanda din, maneviyat, metafizik gibi konularla da ilgilidir.

ETİKETLER