• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide 9. Ev Ne Anlama Gelir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Astrolojide dokuzuncu ev ‘felsefe evi’ olarak adlandırılmaktadır ve kısa seyahatlerin, komşularınızın ve ilk eğitiminizin temsil edildiği 3. evin tam zıt evidir. 9. ev 3. evin aksine uzun seyahatleri, uzak çevreyi ve sonraki eğitimleri temsil etmektedir. Daha çok nasıl olgunlaşacağınız dokuzuncu ev ile ilgilidir diyebiliriz.

Hayatınızın bu evresi daha çok yaşam hakkındaki felsefi düşünceleriniz ve farklı kültürlere karşı olan davranışlarınızı gösterir. 3. ev gibi bu evde iletişim evidir. Bu ev yazarların, şairlerin ve yayımcıların evidir. Çevrenizi temsil edeceğiniz ve kendinizi oradan çıkaracağınız evdir.

Dokuzuncu evin sahibi Yay burcudur ve yönetici gezegeni ise Jüpiter’dir. Jüpiter aynı zamanda ‘en yararlı’ gezegen olarak bilinir ve dokuzuncu ev için oldukça iyi bir etki bırakır.

Bu ev konuşma iletişiminden çok yazı, edebiyat, gazetecilik gibi konularla ilgilenen iletişim evidir. Aynı zamanda mistik ve kehanet gibi konularda bu evin temasıdır. Hayalleriniz bile bu evde gösterilebilir.

Dokuzuncu ev aynı zamanda akrabaları ve yakın çevreyi de işaret eder. Bu ev kendinizi tanıyabileceğiniz bir evdir.

ETİKETLER