• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kubilay Aka Kimdir? Kubilay Aka Burcu ve Yükselen Burcu Nedir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Ünlü oyuncu Kubilay Aka, 5 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul ilinde dünyaya gözlerini açtı. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Havaalanı Yönetimi bölümünden mezun oldu. Oyunculukla tanışması beklenmedik bir şekilde gelişen ünlü oyuncu şu sözlerle oyunculuğa başlamasını anlattı: “Muğla-Milas Havalimanı’nda özel bir şirkette çalışıyordum. Ufuk Ergin, sanatçısı Ozan Doğulu ile lounge kısmına giriş yaptı. İşlemlerini gerçekleştirdim. O sırada yaka kartımdan adıma soyadıma bakmış. 10 dakika sonra Instagram’dan bir mesaj geldi. Bana “Vatanım Sensin” dizisindeki Ali Kemal karakteri için deneme çekimine gelip gelemeyeceğimi soruyordu. Görmesem, kim olduklarını bilmesem, birileri bana şaka yapıyor zannederdim.”

Oyunculuk hayatına Kanal D ekranlarında yayınlanan baş rollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in paylaştığı Vatanım Sensin dizinde Ali Kemal karakteri ile başladı. 2017 senesinde Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde Celalsun Gümüş isimli karaktere can verdi. Halen bu dizide karakterini canlandırmaya devam etmektedir. Sadece dizi sektöründe rol göstermeyen Aka, Arif V 216 filminde Yakışıklı Kemal rolünü üstlendi. 2018 senesinde Aşk Bu Mu? adlı filmde Umut karakteriyle başrol oynadı. Son zamanlarda popüler dizilerden olan Aşk 101’de Kerem karakteriyle başrolde bulundu.

Yakında Cam Tavanlar adlı dizide rol alacak olan Kubliay Aka’nın burcu Koç‘dur ancak doğum saati bilinmediği için yükselen burcu da bilinmemektedir.