• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bensu Soral Kimdir? Bensu Soral Burcu ve Yükselen Burcu Nedir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

23 Mart 1991 tarihinde İnegöl, Bursa’da dünyaya gelen Bensu Soral  oyuncu Hande Soral’ın kardeşidir. Lise eğitimini İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesinde alan ünlü oyuncu, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde aldı. Burada Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik Tasarı bölümünü başarıyla bitirdi. 1.62 boyunda ve 54 kilo olan oyuncu 2018 senesinde iş insanı Hakan Baş ile dünya evine girdi.

Ablasının da bir oyuncu olmasından dolayı oyunculukla kolayca tanıştı. Ablası Hande Soral’ın destekleriyle oyunculuğa başlayan ünlü oyuncu 2012 senesinde Yol Ayrımı dizisiyle beraber ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Daha sonra 2013 senesinde Vicdan adlı dizide rol gösteren ünlü oyuncu 2015 senesinde yabancı bir dizi olan Pretty Little Liars’ın Türkiye uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde kendine yer buldu. Sadece dizilerde rol almayan oyuncu Murat Dalkılıç’ın Kader isimli şarkısının klibinde de oynadı. 2016-2017 senelerinde Show TV ekranlarında yayınlanan İçerde isimli dizide Melek Yıldız karakterine can verip geniş kitlelerle tanındı. 2019 senesinde yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan’ın oturduğu Organize İşler: Sazan Sarmalı isimli filmde Nazlı Noyan karakterine can verdi.

Yakında Cam Tavanlar adlı dizide rol alacak olan Bensu Sorel’in burcu Koç‘dur ancak doğum saati bilinmediği için yükselen burcu da bilinmemektedir.