• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Merkür’ü Altıncı Evde Olanların Kişilik Özelliği

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Merkür’ün bu yerleşimi daha sonra kanıtlanmasına rağmen, insanları hayatları için doğru seçimleri yapmaya yönlendirir.

Doğum haritasının altıncı evinde Merkür ile doğan insanlar diğer insanların entelektüel arayışlarda başarmayı umdukları şeylerin ötesine iyi bir şekilde geçebilirler. Daha açıklamak gerekirse bu insanlar yaklaşımlarında aşırı derecede çok yönlü, analitik ve sistematiktir. Bu kişiler inanılmaz derecedeki bilgileri en kısa sürede ve en iyi sonuçlarla anlayabilirler.

Merkür Altıncı Ev Özellikleri

Güçlü Yanları: Katılımcı, çalışkan ve titiz.

Zayıf Yanları: Domine edici, negatif ve erteleyici.

Tavsiye: Boş zamanları hakkında daha çok korumacı olmalılar.

Ünlüler: Barack Obama, Will Smith, James Franco, Kate Moss.

Genellikle, bu evin sakinleri kasların arkasındaki beyinlerdir, aynı birer kuklaları kontrol eden kukla efendisinin bütün oyunun gelişlerini gidişlerini kontrol ettiği gibi. Eleştiri ve şüphecilik onların en önemli iki kişilik özelliklerindendir ama onlar bir tık fazla endişelenirler. Bu yüzden aşırı düşünme onların yaşamında büyük bir yer tutar.

Altıncı evinde Merkür bulunan insanlar onların profesyonel yaşamlarına yardım edecek eleştirisel ve organize yatkınlıklarla donatılmışlardır. ama bunun haricinde bu özellikler onlar için bir çeşit dezavantaj olacaktır. Kendilerinin bakımını unutacak düzeye kadar bazı projeler üzerine vakit harcayabilirler ve yoldan sapmış bir hal alabilirler. Bazen elini kolunu işlerden çekmek ve boş vakitlerinin keyfini çıkartmak onlara iyi gelecektir.