• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Merkür’ü Dokuzuncu Evde Olanların Kişilik Özelliği

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Merkür’ün bu yerleşimi insanları yeni şeyleri deneyimlemekten sıkılmak bilmeyen yaşamın kalıcı öğrencisi olmaya iter. Bu kişiler sonsuz birer gezginlerdir. Bu yerleşimin insanların bilgiye, bilgi toplamaya ve akıllarını normların sınırlarının ötesine genişletmeye olan arzularıyla ilişkilidir.

Doğum haritasının dokuzuncu evinde Merkür ile doğan insanlar yüksek ihtimalle birer yazar, muhabir, bilim insanı ya da kuramcı olacaktır. Bitmek bilmeyen tartışmalar ve özenli araştırma çabalarıyla nasıl bir sıkı fikir ve prensiplere sahip olduklarını görmeleri onların başkaları üzerinde harika bir etkisi olmasını apaçık ortaya koymaktadır.

Merkür Dokuzuncu Ev Özellikleri

Güçlü Yanları: Analitik, gözlemci ve cömert.

Zayıf Yanları: Alaycı, tedbirli ve uzak.

Tavsiye: Başkalarını anlamak için çok daha fazla çaba sarf etmeleri gerekir.

Ünlüler: Al Pacino, Celine Dion, Mila Kunis, Jessica Alba, Harrison Ford.

Zeka, doğal merak, kültürel bilgi ve aklın gelişimiyle ilişki herhangi bir şeyde bu insanlarla kapışacak hiç kimsenin olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer onlara bir teklif sunulursa, bilgiyi veya akıl kapasitesini gözlerini kırpmadan seçecek olan insanlardır bu evin sakinleri. Felsefe, teoloji, bilim, ahlak ve varoluşçuluk gibi alanlar onların ilgisini çeken alanlardır.

 

Bu insanlar analitik ve gözlemci yatkınlıkları, harika uyumsal güçleri ve her şeyi çok az bir eforla çözmeleriyle donatılmışlardır. İnsanlarla konuşmayı çok rahatlatıcı bulurlar. İnsanlarla fikirlerini paylaşırlar ve diğerlerini iddialarının gerçekli üzerine ikna ederler. Onların verdikleri tavsiyelere uyup değişim sağlayan insanlar gördüklerinde çok tatmin olacaklardır.