• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Toprak Elementindeki Burçlar Hangileridir ? Özellikleri Nelerdir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Toprak elementi dünyanın temelidir yani arzularımızın gerçekleşmesidir bu yüzden Toprak elementi maddeyi temsil eder. Toprak elementinin yönettiği evler ise ikinci, altıncı ve onuncu evlerdir. Zodyak’ta Toprak elementine mensup olan burçlar ise Boğa, Başak ve Oğlak‘tır. Toprak burçları fiziksel vücudumuzu, maddi kaynaklarımızı, yediklerimizi ve günlük rutinlerimizin önemini vurgular. Yani bu burçlar bu konularda oldukça hassastırlar. Rutini severler ve ev ortamının başkası tarafından değişmesinden hoşnut olmazlar.

Toprak burçları maddiyatı önemserler bu yüzden sevdikleri bir işte çalışmaktansa çok para kazanabileceği bir işte çalışmayı tercih edebilirler. Çok çalışkan, zeki, duyu organları gelişmiş ve istikrarlı bireylerdir. Maddi dünyaya çok önem verirler bu yüzden onlar bahçeyle ilgilenmeyi, yemek yapmayı ve sevgililerine vakit ayırmayı severler.

Toprak elementine mensup olanlar oldukça güvenilirdirler ve iş ortaklıklarına çok önem verirler. Profesyonel olmak için yaşarlar. Bu yüzden fazla mantıkçı ve katı davranabilirler. Onlar yaptıkları her şeyin kalitesiyle ayrıntılı olarak ilgilenirler.

Gerçekçi olmayan düşüncelerle ilgilenmezler bu yüzden Toprak burçları kendilerine başarabilecekleri gerçek hedefler koyarlar. Sanatı ve yaratmayı severler. Evleri onlar için çok önemlidir, çok sıcaktır ve kapısı dostlarına, ailesine daima açıktır. Bazen sevdiklerine karşı aşırı sahiplenici olabilirler. İnatçı özellikleriyle de ön planda olan Toprak burçları oldukça dik başlıdır onları kararlarından, düşüncelerinden vazgeçirmek neredeyse imkansızdır.

Güçlü yönleri:
İstikrarlı ve tutarlı
Çalışkan
Sadık
İyileştirici
Mantıklı
Empatik

Zayıf yönleri:
Tembel
Küçümser
Fazla dikkatli
Fazla inatçı
Katı