• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boğa Burcu Genel Özellikleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Element: Toprak

Nitelik: Sabit

Renk: Yeşil, Pembe

Gün: Cuma,Pazartesi

Gezegeni: Venüs

Dost burçlar: Başak, Oğlak

Uğurlu sayıları: 2, 6, 9, 12, 24

Tarihi: 20 Nisan – 20 Mayıs

Güçlü yönleri: Güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu, kararlı

Zayıf yönleri: İnatçı, sahiplenici, ödün vermeyen

Sevdikleri: Bahçeyle ilgilenmek, yemek yapmak, müzik, romantizm, kaliteli kıyafetler, ellerle çalışmak

Sevmedikleri: Ani değişiklikler, komplikasyonlar, güvensizlik, sentetik kumaşlar

Zodyak’ın ikinci burcu Boğa oldukça pratiktir. Daima güzellik ve sevgiyle çevrelenmek isterler ve materyal dünyaya ve fiziksel zevklere son derece düşkündür. Güneş’i boğa burcunda olan insanlar oldukça sensüel ve dokunsaldırlar, onlar için dokunmak ve tatmak en önemli duyulardır. Kararlı ve muhafazakardır, Zodyak’ın en güvenilir burçları arasında yer almaktadır. Tatmin olana kadar hedeflerine bağlı kalırlar ve her şeye katlanırlar.

Boğa bir Toprak burcudur. Bu da onların pratik ve gerçekçi bir bakış açısına sahip olduklarını gösterir. Para kazanmayı oldukça basit görürler ve yıllar boyunca aynıı projede ya da işte yer alabilirler. Aslında onlarda gördüğümüz ve inatçılık olarak nitelendirdiğimiz o özellik onların bağlılıklarını gösterir. Başladıkları işleri bitirirler. Bu da onları çok iyi bir partner, arkadaş ve çalışan yapar. Sevdiklerinin daima arkasında olurlar. Sevdiklerini aşırı sahiplenebilirler ve zaman zaman materyalist davranabilirler. Onlar gücün paradan geldiğini düşünür.

Yönetici gezegeni Venüs, aşkın, çekiciliğin, güzelliğin ve yaratıcılığın sembolüdür. Böylesine hassas bir doğaya sahip olan Boğalar çok iyi yemek yaparlar, bahçe işiyle ilgilenirler, sevgili olurlar ve oldukça da sanatkardıralr. Sadık kişilikleri vardır ve ani değişiklikleri hiç sevmezler. Eleştirilmekten haz etmezler ancak Boğalar her kaotik ve karmaşık bir durumda daima mantığın pratik sesi olmayı başarırlar.

ETİKETLER