• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Merkür’ü Beşinci Evde Olanların Kişilik Özelliği

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Merkür’ün bu yerleşimi doğru zaman geldiğinde insanların niyetlerini saklamaları ve sadece başarıları hakkında konuşmayı tercih etmelerini sağlar.

Doğum haritasının beşinci evinde Merkür ile doğan insanlar özellikle bolca yenilikçi dürtüler ve yaratıcı cesaretle donatılmıştır. Dünyaya yeni bakış açıları getirmek için, dünyayı kendilerine has ve eşsiz perspektifleriyle değiştirmek için sanat eserleri yaratmak isterler. Açıkçası, böyle bir şeyi yapmak için doğmuşlardır çünkü rekabetçi bir çevrede yetişeceklerdir. Dahası, sahip oldukları gerçek potansiyellerini göstererek kendilerini dış merkezli ve kendine güvenen bir birey olarak ifade edeceklerdir. Onların hedeflerini tamamlama yolları dağlar boyu denemelerle, başarısızlıklarla ve zaferlerle doludur, ancak elinde sonunda hedeflerine ulaşacaklardır.

Merkür Beşinci Ev Özellikleri

Güçlü Yanları: Çok yönlü, organize ve sosyal.

Zayıf Yanları: Kontrolcü, şüpheci ve olumsuz.

Tavsiye: Kendilerini bu denli eleştirmemeleri gerekir.

Ünlüler: Prince William, Khloe Kardashian, Russell Brand, Antonio Banderas.

Merkür ifade gücü, iletişim ve entelektüel ilgilerin gezegeni olarak bilinir, ki bu da beşinci evinde bu gezegen olanların yerlerinde bir saniye bile durmayacağını gösterir. Bu insanlar dünyaya olan bakışlarını genişletmek isteyeceklerdir. Toplayabildikleri kadar fazla fikir toplayacaklardır ve bunları yaratıcı dürtülerini beslemek için kullanacaklardır.

Bu evin sakinleri özellikle rol yapmada iyidirler. Niyetlerini çok kolay saklayabilirler, aşırı rahatlıkla başka bir insanmış gibi davranabilirler ve başka bir kişiliği anında taklit edebilirler.