• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Merkür’ü İkinci Evde Olanların Kişilik Özelliği

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Doğum haritasının ikinci evinde Merkür ile doğan insanlar doğuştan gelen ekonomik hisse sahiptirler, böylece bu kişiler bankacı, finansal danışman ya da satış işlerinde bulunmaları beklenir.

Bu kişiler neyin en karlı olduğunu, en etkili noktaya nasıl gelineceğini, bir anlaşmada nelerin isteneceğini ve paranın değerini bileceklerdir. Dünyayı çeviren çarkların nasıl döndüğünü ve bu çarkları nasıl yağlayacaklarını çok iyi bilirler.

Merkür İkinci Ev Özellikleri

Güçlü Yanları: Faydacı, becerikli ve kibar.

Zayıf Yanları: Kararsız, huysuz ve utangaç

Tavsiye: Bir şeylere giriştiklerinde ondan erken vazgeçmekten sakınmaları gerekmektedir.

Ünlüler: Brad Pitt, George Clooney, Oprah Winfrey, Queen Elizabeth II.

İkinci evinde Merkür bulunan bu insanlar, söyledikleri her kelimeye dikkat ederler, yani söyleyecekleri kelimeleri iğneyle çekerler. Bu kişiler birinci evdekilerin aksine çalışma yeteneklerini maksimuma çekmeyi öncelik yaparlar, mümkün olanın en üst noktasına kadar. Akılları ne kadar bilgi  tutabilirse, onlar o kadar bilgiyi toplayacaklardır. Bu meraka ve bilgiye olan açlıklarında gerçekten bir limit bulunmamaktır.

Dahası bu yeteneklerini maddi hedeflerinde kullanmaktan da çekinmeyeceklerdir. Daha önce söylediğimiz gibi, bu kişiler parayı nasıl yöneteceğini çok iyi bilirler ve pastadan her zaman pay alırlar. Merkür tarafından yönetilen iletişim yetenekleri bu çabada onlara yardımcı olur.

Ancak bu evin sakinleri çok iyi konuşmacı değillerdir. Spontane ya da dürtüsel hareket edemezler. Pratik, faydacı ve zeki olan bu insanlar harika zekalarını kendilerine bir imparatorluk kurmak için kullanacaklardır.