• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Element: Toprak

Nitelik: Öncü

Renk: Kahverengi, Siyah

Gün: Cumartesi

Gezegeni: Satürn

Dost burçlar: Boğa, Başak

Uğurlu sayıları:  4, 8, 13, 22

Tarihi: 22 Aralık – 19 Ocak

 

Güçlü yönleri: Sorumluluk sahibi, disiplinli, öz denetimli, iyi yönetici

Zayıf yönleri: Ukala, affetmez, küçümseyici, karamsar

Sevdikleri: Aile, gelenekler, müzik, kaliteli işçilik

Sevmedikleri: Aşırıya kaçan her şey

 

Zodyak’ın onuncu burcu olan Oğlaklar zamanı ve sorumluluğu temsil ederler. Ve Oğlaklar yapıları gereği oldukça geleneksel ve ciddidir. Hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında oldukça büyük bir ilerleme kaydederler. Kendilerini kontrol etmede oldukça iyidirler ve yol göstermede, sağlam ve gerçekçi planlar yapmakta oldukça iyidirler. Ayrıca insanları da oldukça iyi yönetmeyi bilirler. Hatalarından ders çıkarmayı bilirler ve deneyimleyerek uzmanlaşacaktırlar.

Toprak elementine mensup olan Oğlaklar oldukça pratiktirler. Sadece materyal dünyaya odaklanmazlar aynı zamanda bu özelliklerinden faydalanma yetenekleri vardır. Ne yazık ki elementlerinden dolayı biraz katı ve dik başlıdırlar bu yüzden diğer bakış açılarına odaklanmak onlar için zor olabilir. Kendilerinden uzak karaktere sahip olan insanların farklılıklarını kabul etmekte zorluk yaşayabilirler. Geleneksel değerlerini agresif olarak empoze edebilirler.

Satürn tarafından yönetilen Oğlak burçları kısıtlamayı temsil eder. Gezegenin etkisi ile bu insanlar pratik, sorumlu, soğuk, uzak ve affetmez bir yapıları vardır. Ayrıca geçmişte yaptığı hataların suçluluğunu üstlerinden bir türlü atamazlar. Bu yüzden Oğlak burçları geleceği için geçmişlerini affetmeyi öğrenmelidirler.

 

 

ETİKETLER