• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide ‘Değişken’ Burçlar: İkizler, Başak, Yay ve Balık

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Astrolojide burçlar belli niteliklere göre sınıflandırılmıştır. Her bir nitelik dünyada önemli bir rol oynamaktadır. Toplamda dört element vardır ve o elemente mensup olan her bir burcun farklı bir niteliği vardır. Değişken niteliğinde yer alan burçlar İkizler, Başak, Yay ve Balık’tır.

Değişken burçlar adından da anlaşıldığı gibi değişimi çok severler. Her duruma kolay bir şekilde uyum sağlayabilirler. Değişken burçlar tuhaf ve tarafsız görünebilirler. Diğer burçlara göre biraz daha bilgedirler. Detaylara oldukça önem verirler ve etrafında olan biten her şeyi gözlemlerler. Jest ve mimiklerini sık sık kullanırlar.

En belirgin olan diğer bir özellikleri ise diğer insanlara karşı oldukça empatik davranmasıdır. Kendilerini daima başka insanların yerine koyarlar ve farklı bakış açılarını değerlendirirler. İnsanlarla kolay bir şekilde iletişim kurabilirler. Yeni şeyler öğrenmeyi çok severler. Ancak oldukça da kurnaz ve aldatıcı olabilirler. İnsanların bilmelerini istemedikleri şeyleri usta bir şekilde saklama yetenekleri vardır bu yüzden dikkat edin!

İkizler, Hava: zeka, öğrenme, iletişim ve fikirler.
Başak, Toprak: yetenekli/anlamlı işler
Yay, Ateş: ruhsal ifadeler, ilham
Balık, Su: duygular ve bilinçdışı