• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide ‘Öncü’ Burçlar: Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...

Astrolojide burçlar belli niteliklere göre sınıflandırılmıştır. Her bir nitelik dünyada önemli bir rol oynamaktadır. Toplamda dört element vardır ve o elemente mensup olan her bir burcun farklı bir niteliği vardır. Öncü niteliğinde yer alan burçlar Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç.

Bu burçlar hep mevsimi değiştiren burçlardır aynı zamanda. Koç ilkbaharı, Yengeç yaz’ı, Terazi sonbahar’ı ve Oğlak ise kış mevsimini başlatır. Onlar zodyak’ın liderleri ve ‘fikir insanları’dır. Orijinalliğe önem veren burçlardır. Trendleri yakından takip eden ve partiyi başlatan burçlardır. Eğer yeni bir fikre ve işe girişmek istiyorsanız onlarla işbirliği yapabilirsiniz!

Öncü burçlar oldukça yaratıcı ve yeni çözümler üretebilen burçlardır. Onlar yeni şeyler başlatmayı severler bu yüzden liderlik pozisyonunda olmak isterler. Yaptıkları her şeyde oldukça tutkulu ve heyecanlı olurlar. Hayat dolu, neşeli ve anı yaşayan burçlardır. Enerjik yapıları yüzünden bazen düşüncesiz davranabilirler.

Terazi, Hava: sosyal farkındalık ve entellektüel fikir gelişimi

Oğlak, Toprak: güçlü hobiler ve kararlılık

Koç, Ateş: güçlü karakter ve liderlik

Yengeç, Su: derin duygular ve samimiyet

OKUYUCU YORUMLARI
 • Derin
  3 sene önce

  Mükemmel

  33