• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide ‘Sabit’ Burçlar: Kova, Boğa, Aslan ve Akrep

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Astrolojide burçlar belli niteliklere göre sınıflandırılmıştır. Her bir nitelik dünyada önemli bir rol oynamaktadır. Toplamda dört element vardır ve o elemente mensup olan her bir burcun farklı bir niteliği vardır. Sabit niteliğinde yer alan burçlar Kova, Boğa, Aslan ve Akrep‘tir.

Sabit burçlar oldukça dayanıklı ve ısrarcıdırlar. İstikrarlı yapıları oldukları için bu burçlar oldukça güvenilirdir. Onlar fikirlerini sık sık değiştirmezler. Çelikten bir omurga düşünün, onlar her şeyi kendi bildikleri gibi yaparlar. Bu yüzden oldukça inatçı bir yapıları vardır. Zodyak’ın en güçlü ve en güvenilir burçlarıdır.

Oldukça kararlıdırlar bu yüzden başladıkları bir işi mutlaka bitirirler. Onlar için alıştıkları bir şeyi bırakmak oldukça zordur. Yeni durumlara kendilerini adapte etmekte çok güçlük çekerler. Ayrıca oldukça katı, inatçı ve huysuz da olabilirler.

Bu burçlar aynı zamanda bağımsız ve kendine güvenen bireylerdir. Onların kendilerinden başka kimseye ihtiyacı yoktur. Mükemmeliyetçi yapıları yüzünden her detaya takılırlar ve eleştirilmeye katlanamazlar.

Kova, Hava: sosyal farkındalık ve entellektüel fikir gelişimi
Boğa, Toprak: güçlü hobiler ve kararlılık
Aslan, Ateş: güçlü karakter ve liderlik
Akrep, Su: derin duygular ve samimiyet

ETİKETLER