• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ezgi Mola Kimdir? Ezgi Mola Burcu ve Yükselen Burcu Nedir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Ezgi Mola(Tam adı: Mercan Ezgi Mola) bir sinema, tiyatro ve televizyon oyuncusudur.

Ünlü oyuncu liseyi Halit Armay Lisesi’nde okudu. Liseyi okuduğu sırada oyunculuğa olan hevesi ve merakı keşfedilen ünlü oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk ve tiyatro eğitimi almaya başladı. Lise eğitimini bitirdikten sonra da bu sanat merkezinde eğitimine devam eden Mola dört yıl eğitim aldı. Eğitiminin sonunda bölüm birincisi olarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden mezun oldu.

İlk televizyon deneyimini henüz daha 18 yaşındayken Kartal Tibet tarafından yönetilen Karete Can dizisinde yaşadı. Ünlü oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldığı sırada Aydoğan Temel ile iki yıl özel olarak tiyatro üzerine çalıştı. Daha sonrasında ilk tiyatro deneyimini Aydoğan Temel’in tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununu ile kazandı.

2005 senesinde BKM Mutfak’ta katıldı. Yine aynı sene Hırsız Polis dizisinde kuaför rolünü canlandırdı. Dizinin gördüğü ilgi sayesinde kendini öne çıkartabildi.  2006 senesinde çekilen Hayatımın Kadınısın filminde başarıyı yakaladı. Bu filmde kendisinin bir hedefi olan Türkan Şoray ile birlikte oynama fırsatı yakaladı. 2007 senesinde Sadri Alışık Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın ödülünün sahibi oldu. 2008 senesinde yönetmen koltuğunda Uğur Yücel’in yer aldığı Kolay gelsin isimli doğaçlama bir sit-com denemesinde yer aldı.

Ünlü oyuncu şu anda salı akşamları yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandırıyor.

Oyunculuğu ile gözleri üzerine çeken Ezgi Mola’nın burcu Koç‘dur ancak doğum saati bilinmediği için yükselen burcu da bilinmemektedir.

ETİKETLER