• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Farah Zeynep Abdullah Kimdir? Farah Zeynep Abdullah Burcu ve Yükselen Burcu Nedir?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3,00 out of 5)
    Loading...

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah 17 Ağustos 1989 tarihinde İstanbul Gayrettepe’de dünyaya gelmiştir. Irak Türkmen’i bir baba ve Boşnak göçmeni bir annenin kızıdır. Kendisi ailesinin kökenini şu cümlelerle açıklamıştır: “Babam Irak asıllı Türk, babaannem Üsküplü. Annemse Boşnak ve Erzincanlı.”

Lise eğitimine İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde başlayan ünlü oyuncu babasının işi yüzünden bu lisedeki eğitimini yarıda bırakıp İngiltere’ye yerleşmek zorunda kalmıştır. Lise eğitimine burada devam edip başarıyla tamamlamıştır. Daha sonrasında Kent Üniversitesi’nde drama bölümünü okumaya başladı. Okuduğu sırada Türkiye’ye geri dönüp Öyle Geçer Bir Zaman Ki dizisinde Aylin karakterini canlandırmaya başladı. İki yılın ardından üniversite eğitimini tamamlamak için tekrardan İngiltere’ye dönmüştür.

İlerleyen yıllarda bir Yılmaz Erdoğan filmi olan ve baş rolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’ın paylaştığı Kelebeğin Rüyası’nda rol aldı. 2014 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Kurt Seyit ve Şura isimli dizilerde başrol oynamıştır.

Günümüzde Masumlar Apartmanı adlı dizide rol alan Farah Zeynep Abdullah’ın burcu Aslan‘dır ancak doğum saati bilinmediği için yükselen burcu da bilinmemektedir.