• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Element: Su

Nitelik: Sabit

Renk: Kırmızı, Pas

Gün: Salı

Gezegeni: Plüto, Mars

Dost burçlar: Yengeç, Balık

Uğurlu sayıları:  8, 11, 18, 22

Tarihi: 23 Ekim – 21 Kasım

Güçlü yönleri: Cesur, tutkulu, azimli, gerçek bir arkadaş, becerikli

Zayıf yönleri: Güvenmez, kıskanç, gizli, sert, kapalı kutu

Sevdikleri: Gerçekler, doğrular, haklı olmak, uzun süren arkadaşlıklar, insanları kızdırmak, büyük tutkular

Sevmedikleri: Sahtekarlık, sırların ortaya çıkması, pasif insanlar

 

Zodyak’ın sekizinci burcu olan Akrepler oldukça iddialı ve tutkulu insanlardır. Onlar çok kararlı insanlardır ve doğruyu bulana kadar her şeyi araştırırlar. Akrepler harika liderdirler ve daima durumun farkındadırlar aynı zamanda becerikli olmaları da onları ön plana çıkarır.

Su elementine ait olan Akrep burçları bir şeyleri deneyimlemek ve duygularını ifade etmek için yaşarlar. Duygular Akrepler için oldukça önemli olsa da onlar duygularını diğer Su grubunda yer alan burçlardan daha farklı bir şekilde gösterirler. Şundan emin olabilirsiniz ki Akrepler sır tutarlar ve onları açıklamaktan pek hoşlanmazlar.

Plüto gezegeni tarafından yönetilen Akrepler dönüşüm ve yenilenmeyi temsil ederler. Onlar daha çok sakin, soğuk ve gizemli görünümlri ile bilinirler. İnsanlar genelde Akrep burçların sert olduğunu söylerler çünkü onlar evrenin kurallarını anlamakta çok iyidirler ve ne yaparlarsa yapsın o konuda oldukça kararlıdırlar. Yalandan nefret ederler ve oldukça kıskanç ve şüpheci olabilirler. Oldukça cesur yapılarıyla dikkatleri üzerine çeken Akreplerin çevresi de oldukça geniştir.

ETİKETLER