• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Başak Burcu Genel Özellikleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Element: Toprak
Nitelik: Değişken
Renk: Gri, Bej, Soluk Sarı
Gün: Çarşamba
Gezegeni: Merkür
Dost burçlar: Boğa, Oğlak
Uğurlu sayıları: 5, 14, 15, 23, 32
Tarihi: 23 Ağustos – 22 Eylül

Güçlü yönleri: Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik
Zayıf yönleri: Utangaç, endişeli, kendisini ve başkalarını çok eleştirir, hep çalışır
Sevdikleri: Hayvanlar, sağlıklı yemekler, kitaplar, doğa, temizlik
Sevmedikleri: Kabalık, başkalarından yardım istemek, sahneye çıkmak

Zodyak’ın altıncı burcu olan Başaklar en küçük ayrıntılara dikkat ederler ve onların derin insanlık anlayışları zodyak’ın en dikkatli burcu yapar. Onların yaşama olan yaklaşımları çok farklıdır. Hiçbir şeyi şansa bırakmayı sevmezler. Oldukça hassas bir yapıları vardır ama buna rağmen kalpleri çoğu zaman dış dünyaya kapalıdır. Sıklıkla diğer insanlar tarafından yanlış anlaşılabilirler bunun nedeni ise kendilerini ve duygularını ifade etmekte kötüdürler. Duyguları kalpleri ile çakıştığında hislerini doğru bulmazlar.

Toprak elementine ait olan Başakların güçlü bir karakterleri vardır. Oldukça geleneksel, düzeni seven ve günlük yaşamına pratiklik getirir. Planlı bir hayat sürerler bazen kaosla karşılaştıklarında bile hedefleri ve hayalleri hala onların aklında çakılıdır. Bir detayı atladıklarını düşünürler bu yüzden sürekli endişelidirler. Detaylara aşırı takılıdırlar ve kimsenin umursamadığı şeyleri bile fena bir şekilde takılı kalabilirler.

Burcun yöneticisi Merkürdür bu da onları konuşma ve yazma alanlarında oldukça başarılı kılar. Birçok Başak burcu yazar, gazeteci gibi meslekler edinir ayrıca insanlara hizmet etmeyi severler bu yüzden doktorluk, hemşirelik gibi meslekler de Başak burçlarını çekebilir.

ETİKETLER