• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kova Burcu Genel Özellikleri

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Element: Hava

Nitelik: Sabit

Renk: Açık Mavi, Gümüş

Gün: Cumartesi

Gezegeni: Uranüs, Satürn

Dost burçlar: İkizler, Terazi

Uğurlu sayıları: 4, 7, 11, 22, 29

Tarihi: 20 Ocak – 18 Şubat

Güçlü yönleri: Özgün, bağımsız, hümanist, ileri görüşlü

Zayıf yönleri: Duygusal ifadelerden kaçınan, sağlı solu belli olmaz, uzlaşmaz, ilgisiz

Sevdikleri: Arkadaşlarla eğlenmek, insanlara yardım etmek, nedenler için savaşmak, entellektüel konuşmalar, iyi bir dinleyici

Sevmedikleri: Kısıtlamalar, tutulmamış sözler, yalnız olmak, sıkıcı ya da duygun durumlar, onlarla aynı fikirde olmayan insanlar

Zodyak’ın on birinci burcu olan Kovalar oldukça utangaç ve sessizdirler fakat diğer bir yandan oldukça da garip ve enerjiktirler. Kovalar derin düşünürler ve insanlara yardım etmeyi seven entellektüel insanlardır. Onların önyargısız görüşleri vardır ve bu da onları kolay bir problem çözücü yapar. Etraflarındaki enerjiyi kendilerine adapte edebilme özellikleri de olsa aslında onların yeniden güçlenmeleri için biraz yalnız kalmaya ihtiyacı oluyor. Kova burcu bu dünyada her şeyin olabileceğine inanır.

Hava grubuna mensuptur ve her fırsatta aklını kullanıılır. Eğer akıl yürütülecek bir şey yoksa onlar sıkılır ve başarma motivasyonları düşer.

Yönetici gezegeni Uranüs’tür. Ürkek, ani ve bazen de agresif bir doğası vardı bu aynı zamanda Kova burcunu hayalperest de yapar. Onlar geleceği öngörebilir ve beş ya da on yıl sonra bile ne isteyeceklerini şimdiden bilirler. Uranüs onlara ayrıca hızlı ve kolay bir dönüşüm gücü vermektedir bu da onları düşünceli, ileri görüşlü ve hümanist yapmaktadır. Grup ya da topluluk içerisinde olduklarında iyi hissederler bu yüzden daima insanların içerisinde olmalıdır.

Kovaların en büyük problemi kısıtlanmış hissetmeleridir. Özgürlük ve eşitlik arzuları yüzünden daima özgürce konuşmak ve hareket etmek isterler. Diğer insanlara karşı güvenmeyi ve duygularını sağlıklı bir şekilde dile getirmeyi öğrenmeleri gerekir.

ETİKETLER