• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Merkür’ü Üçüncü Evde Olanların Kişilik Özelliği

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Merkür’ün bu yerleşimi insanları çeşitli, eklektik ve çok eğlenceli ilgilere sahip olması hakkında cesaretlendirir. Ancak bütün bu ilginin yanında odağını çabuk kaybetme bu evin dezavantajıdır.

Doğum haritasının üçüncü evinde Merkür ile doğan insanlar karmaşık dünya bakışlarını yansıtmak için kelimeleri kullanma konusunda son derecede ustalardır. Bir başka deyişle fikirlerini etkileyici ve imalı bir tavırla sunmaktır bu kelimeleri kullanmaktaki amaçları. Bu insanlar odadaki en akıllı insan olmaları gerekmese de potansiyellerinin çoğunu kullanmak ve yeni durumlara adapte olmak için akıllarını nasıl kullanacaklarını gayet iyi bilirler.

Merkür Üçüncü Ev Özellikleri

Güçlü Yanları: Yetenekli, faydacı ve büyüleyici.

Zayıf Yanları: İğneleyici ve küstah.

Tavsiye: İnsanları gücendirmemek için seçtikleri kelimeler konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir.

Ünlüler: Justin Bieber, Lana Del Rey, Jim Carrey, Jared Leto, Russell Crowe.

Başkalarıyla sohbet etmeyi çok kolay bulan bu insanlar iletişim kurmayı çok severler. Aynı zamanda başka insanlarla fikir alışverişi yapıp münazaralar ve sözsel aracılıkla bir fikir birliğinde buluşmayı severler.

Bu insanların bilgi, özellikle kültürel bilgiyi elde etme konusunda bir limitleri yoktur. Her şeyi, herhangi bir şeyi bilmek isterler. Neredeyse her şeyle ilgilenirler, modadan resme, nükleer fizikten evrimsel biyolojiye, ölümlülüğe, ahlaka, felsefeye.

Tartışma sırasında bu insanlar bütün bir konuşma esnasında bütün fikirleri söyledikleri ya da çoktan başka bir konuya geçtikleri için size söyleyecek bir kelime bile bırakmayacaklardır.