• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Bulunur?

 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
  Loading...

Astrolojide Merkür gezegeni iletişimi sembolize etmektedir. Doğum haritanızda Merkür hangi burçta ve hangi evinize düşüyorsa bu sizin bildiğiniz konuyu nasıl öğrendiğinizi gösterir.

Merkür mitolojide haberci anlamına gelmektedir ve sözcüklerin gücüdür. Merkür dünyayı nasıl anlamlandırdığımızı, fikirlerimizi nasıl dile getirdiğimizi ve onları nasıl diğer insanlarla paylaştığımızı gösterir. Aynı zamanda kullandığımız konuşma kalıplarımız, iletişim tarzımız, mizah anlayışımız ve düşünce biçimimiz doğum haritamızdaki Merkür gezegenin bulunduğu burca ve düştüğü eve göre şekillenmektedir.

Merkür’ün yöneticileri ise İkizler ve Başak burçlarıdır. Eğer Merkür’ünüz Hava burçlarında yer alıyorsa bu sizi mantıklı ve akılcı, Ateş burçlarında yer alıyorsa oldukça hızlı, dürtüsel ve ilham verici, Su burcunda yer alıyorsa oldukça sezgisel, duygusal, Toprak burçlarında yer alıyor ise oldukça pragmatik ve somut yapar.

Merkür burcunuzu öğrenmek için tıklayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
OKUYUCU YORUMLARI
 • Laylo
  3 sene önce

  Merkür burcum

  119