• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Astrolojide Elementler Ne Anlam İfade Eder ? Hangi Burç Hangi Element?

  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...

Astroloji’yi daha derinden anlamamız için doğada dört element vardır: Ateş, su, toprak ve hava. Tüm bu elementlerin tarihte çok uzun hikayeleri mevcut. Simyacılar tarafından doğa anayı anlamak için kullanılan bu elementler her şekilde etrafımızı sarmalamıştırlar.

Zodyak ve Elementler

Bu belirli eğilimlere sahip olan dört elementin her biri bir zodyak burcu tarafından temsil edilmekte ve ona ait olmaktadır. Elementler bireylerdeki farkılıkları gösterir ve bizden farklı olanları da görürken onlara karşı sabırlı olmamızı ister. Bu yüzden bazı elementler birbirleriyle daha iyi anlaşır. Toprak elementine mensup olanlar Su’yun vermiş olduğu verimlilikten dolayı onunla daha iyi anlaşmaktadır. Hava elementi ise Ateş’in yanmasına ve kıvılcımlar oluşturmasına yardımcı olur.

Burada ne okursanız okuyun şunu unutmayın ki hiçbir element diğerinden daha değerli değildir. Bütün elementler dünyada ortaktır ve hepsinin önemi büyüktür. Güneş ya da yükselen burcunuzun elementi hariç doğum haritanızda baskın olan elementte önemlidir. Belki Güneş burcunuz Hava elementine mensup olabilir ancak haritanızda eğer Su elementi daha baskınsa Su elementi sizde daha etkili olabilir. Ancak Güneş burcumuzdaki elementimiz de an az haritamızın en baskın elementi kadar da önemlidir.

Ateş elementine mensup olan burçlar: Koç, Aslan Yay

Hava elementine mensup olan burçlar: İkizler, Terazi, Kova

Su elementine mensup olan burçlar: Yengeç, Akrep, Balık

Toprak elementine mensup olan burçlar: Boğa, Başak Oğlak

ETİKETLER